BOŻE CIAŁO

Mszy Świętej w bazylice katedralnej przewodniczył biskup ordynariusz diecezji łowickiej Andrzej Franciszek Dziuba. Jak mówił w homilii, Jezus jest chlebem żywym, który zstąpił z nieba. - Jego największym pragnieniem jest to, żebyśmy w tym łamaniu chleba brali udział. Żeby Jezus mógł tym chlebem, swoim ciałem, obdarować nas na drogach naszego ziemskiego pielgrzymowania – mówił bp Dziuba.

- Pragniemy, aby dzisiejsza uroczystość nie była tylko przypomnieniem historii i tradycji, lecz aby w bogactwie tej historii i tradycji odzwierciedliła się nasza wiara. Bo tylko dzięki wierze ta tradycja przetrwała – kontynuował biskup ordynariusz. Na początku Eucharystii przypomniał, że tradycja procesji eucharystycznej w Łowiczu sięga początków XIV wieku.

Barwny pochód z Najświętszym Sakramentem przeszedł centrum Łowicza, zatrzymując się przy czterech ołtarzach. W tym roku przygotowali je ojcowie pijarzy, łowiccy rzemieślnicy, mieszkańcy Świeryża I oraz wspólnoty neokatechumenalne z parafii katedralnej. Przy każdym ołtarzu odczytano fragment Ewangelii w czterech językach.

Nasze przedszkole uczestniczyło we Mszy Świętej i wzięło udział w procesji.

StokrotkiSłoneczkaMotylkiBiedronkiDelfinki