JAŚ POCIECHA "BÓG, HONOR, OJCZYZNA"

16 listopada 2022 r. odbyły się w naszym przedszkolu  „Warsztaty patriotyczno-biblijne z Matką Bożą Częstochowską” pt. "Bóg, Honor, Ojczyzna". Jaś Pociecha poprzez piękną patriotyczną dekorację, wystawę książek, symboli i obrazów związanych z naszą Ojczyzną, wiarą i ważnymi dla Polski osobami, przypomniał przedszkolakom  najważniejsze wydarzenia z historii naszej ojczyzny (m.in. Chrzest Polski, odzyskanie niepodległości). Zwrócił dziecięcy wzrok na obraz Królowej Polski, której Polacy powierzali swój los oraz na słynnych Polaków (m.in. na Jana Pawła II), którzy życiem świadczyli o miłości do Boga i Polski. Poprzez piękną muzykę (m.in. polskiego kompozytora Fryderyka Chopina; utwory patriotyczne i religijne, m.in. „Bogarodzica”, fanfary jasnogórskie) dzieci poczuły przez chwilę wielkie bogactwo polskiej kultury. Na koniec, po odśpiewaniu Hymnu Polski, przy śpiewie patriotycznej piosenki, przedszkolaki maszerowały z flagą Polski. Na pamiątkę spotkania Jaś Pociecha rozdał dzieciom obrazki z Matką Bożą Częstochowską - Królową Polski oraz ze świętym Janem Pawłem II.

Link do zdjęć:

https://drive.google.com/drive/folders/1rm4jLG1czMjXjJkUsEr21dGjNqNu_0YM?usp=sharing

 

StokrotkiSłoneczkaMotylkiBiedronkiDelfinki