MSZA ŚWIĘTA I AKADEMIA PATRIOTYCZNA

Naszą comiesięczną tradycją są spotkania na Mszach Świetych sprawowanych w kościele pw. Świetego Ducha przez ksiedza proboszcza Władysława Moczarskiego. Jednak w tym miesiącu w niedziele 25 listopada 2018 r. o godz. 11:00  w kościele odbyło się spotkanie patriotyczne, które poprzedziło naszą Mszę Świętą i upamietniło przypadającą w tym roku 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ksiądz Proboszcz Władysław Moczarski oficjalnie rozpoczął spotkanie modlitwą za Ojczyznę.

Wszyscy zgromadzeni w kościele w tym rodziny przedszkolne , a zwłaszcza przedszkolaki z biało - czerwonymi kotylionami, dumnie odśpiewały hymn Polski, który rozpoczął część artystyczną przygotowaną przez dzieci pod opieką Pań. na akademię składały się wiersze przeplatane pieśniami patriotycznymi. Uroczystość przywołała pamięć tamtych czasów. Na tę okoliczność mali patrioci z naszego przedszkola zaprezentowały wiersze: "Polak mały", "Nasza Polska", "Trzy symbole", "Co to jest Polska", "Ojczyzna" oraz zaśpiewały pieśni "Serce w plecaku" i "Co to jest Niepodległość".

W części oficjalnej gościliśmy Panią Jolantę Grygielską, autorkę książki "Polska pieśń patriotyczna", wydanej z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości. Książkę mozna było nabyć po zakończeniu Mszy Świetej z dedykacją autora.

Uwieńczeniem tego patriotycznego wydarzenia było roztrzygnięcie Wewnątrzprzedszkolnego Rodzinnego Konkursu Plastycznego pt. "Biało - Czerwona moja Ojczyzna: Polska", przyznano dyplomy i nagrody. Prace konkursowe można było oglądać przez cały czas trwania niedzilnego spotkania, gdyż stanowiły piekna galerię i jednocześnie wyjątkowa dekorację przy ołtarzu.

Nad całym przebiegiem spotkania czuwała Siostra Dyrektor. Zwieńczeniem uroczystości była Eucharystia, równiez sprawowana w duchu patriotycznym, o czym świadczyły dary ołtarza niesione przez rodziny Przedszkolne, biało - czerwone kwiaty, biało - czerwone serduszka z imionami bliskich zmarłych, biało - czerwone lampiony i symbol naszego narodu - flaga Polski. Podczas Mszy Świętej wybrzmiała piekna pieśń hymniczna "Rota". Był to dzień poświęcony miłości OJCZYZNY... wyjątkowa okoliczność, aby oddać cześć tym, którzy słowem i czynem wywalczyli nam NIEPODLEGŁOŚĆ.

StokrotkiSłoneczkaMotylkiBiedronkiDelfinki