MUZYKA JEST WŚRÓD NAS

"Ucha nadstawiam, słucham jak gra. Muzyka we mnie - w muzyce ja."

           Pierwszy tydzień marca upłynął w grupie Stokrotek pod hasłem „Muzyka jest wśród nas”. Dzieci przeniosły się do krainy dźwięków, aby wspólnie bawić się muzyką. Flet, bębenek, cymbałki czy tamburyno to tylko niektóre instrumenty, które dzieci mogły poznać i usłyszeć.

W ostatnich dniach dzieci między innymi rozpoznawały dźwięki, zapoznały się nutkami, słuchały muzyki klasycznej, śpiewały piosenki, tańczyły, wystukiwały rytmy, a nawet stworzyły swój instrument – grzechotkę. Każda Stokroteczka miała okazję zagrać na wybranym przez siebie instrumencie. Mali muzykanci stworzyli własną orkiestrę. Przez dzieci został wykonany kącik  muzyczny, w którym ustawiliśmy wszystkie własnoręcznie robione instrumenty muzyczne, a na naszej gazetce zawisły instrumenty malowane kolorowymi pastelami.

Celem zajęć było rozbudzanie w dzieciach zamiłowania do muzyki, śpiewu i tańca, kształtowanie ich poczucia rytmu, rozwijanie twórczej aktywności oraz percepcji słuchowej. Wszystkie zajęcia odbywały się w formie muzycznych zabaw.

p. Marta, p. Ewelina, s. Stanisława

 

Stokrotki