ODPUST BŁOGOSŁAWIONEJ BOLESŁAWY LAMENT

29. 01.2023r. społeczność  Przedszkola Diecezjalnego „U Bolesi” zgromadziła się w kościele Świętego Ducha w Łowiczu, by wziąć udział w uroczystości odpustowej swojej Patronki.  Do wspólnego świętowania w szczególny sposób zaprosiliśmy Babcie i Dziadków dzieci przedszkolnych, by koncertem w wykonaniu wnuków uczcić ich święto. Zaprosiliśmy również rodziny z naszego Przedszkola oraz przedszkoli miejskich, gminnych i diecezjalnych z Sochaczewa i Skierniewic  do udziału w Rodzinnym Konkursie Plastycznym,  pt. „Prawda, dobro, piękno w nas – wartości przekazywane z pokolenia na pokolenie”. Temat Konkursu stał się jednocześnie tytułem Koncertu i wprowadził wszystkich w uroczystości odpustowe, podkreślając wartości, których uczy nas bł. Bolesława. Po wzruszającym Koncercie grup przedszkolnych oraz rozstrzygnięciu Konkursu plastycznego wszyscy zgromadzeni, wraz zaproszonymi gośćmi, wśród których znalazł się Burmistrz Miasta Łowicza Krzysztof Jan Kaliński, dyrektor Joanna Mostowska,  Siostry Misjonarki Świętej Rodziny z Komorowa, siostry  z zaprzyjaźnionych Przedszkoli Diecezjalnych i z miasta, wzięli udział we Mszy Świętej odpustowej, pod przewodnictwem ks. Bpa Andrzeja Franciszka Dziuby, który wygłosił również homilię. Nad całością wszystkich wydarzeń czuwała cała społeczność Przedszkola: pracownicy we współpracy z dziećmi i rodzinami, co dało przepiękny efekt m.in. w ubogaceniu muzycznym uroczystości. Odpust Błogosławionej Bolesławy Lament był dla nas czasem pięknym, dobrym i przybliżającym nas do prawdy o świętości, która jest bardzo bliska i daje nam trwałe korzenie.

Link do zdjęć:

https://drive.google.com/drive/folders/1r4lMGSxMcdbQXyhbuC7pwgwys-Ox3nUI?usp=sharing

Link do prezentacji:

https://drive.google.com/drive/folders/1CI67AitKc19nt5uLZcr50e_KAy9thz0X?usp=sharing

 

StokrotkiSłoneczkaMotylkiBiedronkiDelfinki