"PÓKI POLSKA ŻYJE W NAS..."

Dnia 17 listopada w naszym Przedszkolu odbyła się pierwsza Wieczornica Religijno - Patriotyczna upamiętniająca przypadającą w tym roku 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez Pracowników placówki we współpracy z Rodzicami Przedszkolaków.

Mottem spotkania były słowa„Póki Polska żyje w nas…”

Przybyłych gości: Rodziców, Dziadków oraz sympatyków Przedszkola powitała siostra dyrektor Elwira Kruszewska. Gościem specjalnym był ksiądz Władysław Moczarski, proboszcz parafii Świętego Ducha, przyjaciel Przedszkola.

Oprawę muzyczną zapewnili Rodzice: Pani Marta Żywicka i Pan Piotr Miazek. W rolę narratora wcielił się Pan Dariusz Marczak. W czasie wieczornicy wystąpili Joaanna i Marcin Gałka - Walczykiewicz współpracujący z placówką.

Podczas spotkania Nauczyciele recytowali poezję patriotyczną, wspominane były trudne momenty w dziejach naszej Ojczyzny. Ważnym punktem programu był wspólny śpiew pieśni patriotycznych, które są częścią naszej tożsamości narodowej, krzepią ducha.

Na zakończenie części oficjalnej ksiądz Władysław Moczarski udzielił błogosławieństwa wszystkim zebranym.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, podczas którego uczestnicy mieli możliwość rozmowy i podzielenia się swoimi refleksjami.

Organizatorzy - p. Karolina, p. Agnieszka i p. Ewelina

O Wieczornicy pisały również lokalne media:

"Nowy Łowiczanin" (30.11.2017; nr 48 (1274), rok XXVII)

"Gość Niedzielny" http://lowicz.gosc.pl/doc/4321597.Dla-obecnych-i-przyszlych-pokolen

SłoneczkaMotylkiBiedronkiDelfinkiStokrotki