PRZEDSTAWIENIE "ANIA SOWA MĄDRE SŁOWA"

 

Każdy przedszkolak zna siłę słowa : proszę, dziękuję, przepraszam. 6 marca  gościliśmy w naszym przedszkolu Teatrzyk "Akada". Celem przedstawienia było uświadomienie dzieciom, że dzięki mądremu słowu stajemy się lepsi. Spektakl opowiadała o małej dziewczynce imieniem Ania, która była bardzo kapryśna i nie słuchała babci. Pewnego dnia trafiła do zaczarowanego lasu, w którym żyły jej zniszczone i wyrzucone przez nią zabawki oraz mądra sowa. Dziewczynce nie podobało się w nowym miejscu, pragnęła jak najszybciej wrócić do domu. Niestety zabawki były rozczarowane zachowaniem gościa i nie chciały jej pomóc. Na szczęście Ania zrozumiała swoje złe zachowanie, przeprosiła zabawki i szczęśliwie wróciła do domu. Teraz już wie jaką moc mają słowa proszę, dziękuję, przepraszam. Dzieci oglądałaby spektakl z wielkim zainteresowaniem, i z zaciekawieniem śledziły losy znudzonej i kapryśnej Ani. Na podstawie tego utworu przedszkolaki zrozumiały, jak ważne jest, aby być miłym dla innych osób. Przypomniały sobie mądre i ważne słowa: proszę, dziękuję, przepraszam.

StokrotkiSłoneczkaMotylkiBiedronkiDelfinki