SPOTKANIA WIGILIJNE

Rok Przedszkolny stwarza wiele okazji do wspólnych spotkań i przebywania w większym gronie. Jednak Spotkania Wigilijne, przygotowywane przez każdą z grup, są wyjątkowe - to jeden z nielicznych dni w roku, kiedy nikomu się nie spieszy, każdy ma okazję w spokoju usiąść i podziwiać przygotowane Jasełka, porozmawiać z innymi, wspólnie pośpiewać kolędy... Po prostu poczuć się, jak w wielkiej, przedszkolnej Rodzinie :-)

Dnia 19.12.2017 r. (wtorek) o godz. 13.00 w grupie "Stokrotki" odbyła się uroczystość wigilijna. Dzieci przedstawiły jasełkę pt. "Maleńka Miłość w sercu śpi", po której nastąpiło błogosławieństwo opłatka... poprzedzone Słowem Bożym, odczytanym przez Ks. Ekonoma Łukasza Antczaka- Przedstawiciela Organu Prowadzącego. Piękne stroje, muzyka, dekoracja i goście - stworzyło to cudowny i wyjątkowy klimat, w którym można było się zatrzymać i oderwać od codzienności, pozwolić na to, aby w każdym sercu narodziło się Boże Dziecię. Po zakończeniu części artystycznej nastąpiło podzielenie opłatka i wszyscy wszystkim składali życzenia. Na zakończenie i zwieńczenie odbyła się wieczerza wigilijna.

p. Ewelina i p. Weronika

20.12.2017 r., w środowe popołudnie, do naszego Przedszkola spieszyli się wszyscy zaproszeni Goście, Rodzice, Rodzeństwo, Dziadkowie, aby uczestniczyć w spotkaniu wigilijnym grupy "Biedronki". Kiedy honorowe miejsce zajął ks. Grzegorz Cieślak - nasz Gość Specjalny - a wszystkie krzesełka zostały zajęte na scenę odważnie wkroczyły Przedszkolaki. Mogliśmy podziwiać Maryję wraz z Józefem, Trzech Króli, Aniołki, Pasterzy oraz Dzieci. Wszyscy bardzo przejęci, ale i skupieni zaprezentowali swoje role, tańce i piosenki. A po Jasełkach nadszedł czas na tradycyjne odczytanie Słowa Bożego, łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie.

Dziękujemy za przybycie!

p. Agnieszka, p. Ewa i p. Marta

"BOŻE NARODZENIE TO CUDOWNY CZAS

WSZYSCY JUŻ CZEKAJĄ NA CHOINKI BLASK

NA JEJ ŚWIEŻY ZAPACH I KOLORÓW MOC

NA PIERWSZĄ GWIZDKĘ

I TĘ CUDOWNĄ WILILIJNĄ NOC..."

18 grudnia 2017 r. odbyły się jasełka grupy „Motylki”. Piękna sceneria wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Przedszkolaki  przedstawiły historię narodzenia Jezusa. Dzieci z pełnym zaangażowaniem wcieliły się w swoje role, śpiewały kolędy, składały świąteczne życzenia.

Swoją obecnością zaszczycił uroczystość Proboszcz Parafii Katedralnej p.w. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja ks. Robert Kwatek. Stroje, scenografia bożonarodzeniowej stajenki, świątecznie nakryte stoły z poczęstunkiem, a przede wszystkim dzielenie się opłatkiem i wspólnie śpiewana kolęda wprowadziła niezwykle miły i świąteczny nastrój oraz ciepłą atmosferę wśród gości. Dziękujemy za przybycie.

SłoneczkaMotylkiBiedronkiDelfinkiStokrotki