SPRINTEM DO MARATONU

27 maja 2024r.  dzieci z Przedszkola Niepublicznego Diecezji dołączyły do grona małych maratończyków biorąc udział w ,,X Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków SPRINTEM DO MARATONU”. Organizatorem wydarzenia jest miesięcznik ,,Bliżej przedszkola”. Celem wydarzenia jest popularyzowanie biegów wśród najmłodszych, aktywnego spędzania czasu oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Wszystkie grupy zgromadziły się na przedszkolnym boisku o godz. 11.30. Ubrani w wygodne stroje przystąpiliśmy do wspólnej rozgrzewki. Zaraz po niej odbył się wspólny bieg na dystansie 200 m, w którym udział brały zarówno dzieci, jak i pracownicy przedszkola. Dzięki głośnemu dopingowi każda osoba ukończyła bieg. Dla każdego maratończyka przygotowany został medal oraz każda grupa otrzymała certyfikat potwierdzający uczestnictwo. Przedszkolaki z dumą pozowały do pamiątkowych zdjęć.

Łącznie w wydarzeniu udział wzięło 84 dzieci, co daje 16 800 m wpisanych do ogólnopolskiego licznika biegnących przedszkolaków.

#SprintemDoMaratonu #JubileuszSprintemDoMaratonu
 

Link do filmu:

https://drive.google.com/file/d/1ziTwHZAhnGnB8eMlIywuXDZfTUoZiwLY/view?usp=sharing

 

DelfinkiStokrotkiSłoneczkaMotylkiBiedronki