STOKROTKOWA "DUŻA BAJKA"

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła."
Wisława Szymborska

W piątek 29.09.2017 r. w grupie "Stokrotek", w ramach III edycji Przedszkolnego Programu "Duża bajka", gościła Pani Monika Krzeszewska - Mama Mai. Mama ta nie tylko umiliła czas w przedszkolu czytaniem, ale w sposób wyjątkowy zaprezentowała treść legendy "Toruńskie Pierniki"; sprawiła, że dzieci w ciszy i skupieniu słuchały czytanego tekstu. Legenda ta pochodzi ze zbioru "Legendy polskie" autorstwa Pani Moniki Jarockiej, który prezentuje najwspanialsze i najbardziej znane podania i baśnie z różnych regionów Polski. Na zakończenie spotkania dzieci odwdzięczyły się i wręczyły podziękowanie.

 

Mamy nadzieję, że takie spotkania staną się tradycją.
Zapraszamy Rodziców i Dziadków do włączenia się w nasz Program - dzięki niemu dzieci poznają historie i tradycje naszego kraju
oraz opowieści, które powinny być bliskie każdemu Polakowi.

p. Ewelina i p. Marta

Stokrotki