Wyścig Zdrowych Kolorów wśród Przedszkolaków

Przedszkole „u Bolesi” od wielu lat bierze udział w ogólnopolskim Programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. W tym roku, w ramach wyżej wspomnianej akcji, każda z grup przeprowadza cykl 4 zajęć poświęconych ekologii, dbaniu o zdrowie i kształtowaniu postaw prozdrowotnych, a całe Przedszkole zorganizowało „Wyścig Zdrowych Kolorów”.

Wyścig ten miał miejsce 18 kwietnia i sprawił, że wszystkie grupy mieniły się kolorami tęczy. Biedronki tego dnia prezentowały kolor czerwony, Motylki niebieski, Delfinki zielony, Słoneczka żółty, a Stokrotki pomarańczowy. Zadaniem przedszkolaków było nie tylko przebranie się zgodnie z kolorem grupy, lecz również udekorowanie swojej sali, zadbanie o ciekawe przysmaki (oczywiście również w odpowiednim kolorze) oraz przygotowanie wiersza lub piosenki opowiadającej o wylosowanej barwie. Wszyscy tego dnia świetnie się bawili, a przy okazji nauczyli się ważnej umiejętności – zdrowego (kolorowego) współzawodnictwa. 

BiedronkiDelfinkiMotylkiStokrotkiSłoneczka