XI PRZEGLĄD KOLĘDOWY "ZAŚPIEWAJMY KOLĘDĘ JEZUSOWI"

W niedzielę 21 stycznia 2018 r. o godz. 15.00 w kościele pw. Świętego Ducha w Łowiczu odbył się wieczór kolędowy - XI edycja corocznego Przeglądu pt. "Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi".

Udział w nim wzięło 10 zespołów i solistów, a między innymi nasze Przedszkolaki z grup "Stokrotki" i "Delfinki" ze swoimi nauczycielami P. Eweliną Mamcarz, P. Anitą Filipowicz i P. Karoliną Bielecką. Na występ dzieci złożyły się: pastorałka "Nie płacz Jezu" w wykonaniu Dominiki Politowicz, Hanny Szafarowicz i Szymona Chojnackiego oraz pastorałki "Kołysanka dla Dzieciątka" i "Kolęda Maryi" w wykonaniu Natalii Mamcarz.

Sercem Przeglądu była obecność dzieci z Domu Dziecka ze Strobowa. Dzieci wykonały współczesną Jasełkę pt. "Betlejem jest w nas". Pełna uczucia i refleksji, przepiękna w treści i muzykę - duchowa uczta dla wszystkich - a odbiorców, słuchających nie było mało w kościele.

Wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali Dyplomy oraz słodkości. Wszyscy czuli się zwycięzcami, laureatami bo największą nagrodą był śpiew dla samego Nowonarodzonego Dzieciątka.

Całość Przeglądu koordynował Pan Organista parafii Świętego Ducha Daniel Boczek. Na zakończenie spotkania Ksiądz Proboszcz Władysław Moczarski zaprosił uczestników na słodki poczęstunek, co było także super słodką nagrodą i możliwością świątecznego, radosnego bycia razem.

s. Dyrektor

MotylkiDelfinkiStokrotki