"Z SERCA... DO SERCA... PONIEŚMY SERCA DALEKO"

Do 16 października społeczność Przedszkola "u Bolesi" przygotowywała się od wielu dni. "Niedziela Misyjna" jest dla nas bardzo istotnym wydarzeniem, dzięki któremu możemy aktywnie i realnie włączyć się w pomoc Kościołowi poza granicami naszego kraju. Charyzmatem Zgromadzenia, które prowadzi nasze Przedszkole jest bowiem m. in. praca na misjach.

Comiesięcznym zwyczajem spotkaliśmy się na Mszy Świętej, w którą aktywnie włączyli się Rodzice i Nauczyciele. A kazanie wygłosiła dla nas tym razem Siostra Ernesta Paruch, która na co dzień mieszka i pracuje w Zambii.

Po Eucharystii wokół Kościoła zorganizowano Piknik, z którego dochód w całości wesprze misje afrykańskie. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie - była loteria fantowa, grill, słodkości, przejażdżki konne, a za każdą wpłatę otrzymywano symboliczne cegiełki.