BIEDRONKOWA "DUŻA BAJKA" [AKTUALIZACJA]

Kolejny rok przedszkolny przynosi powrót do dobrze znanego, sprawdzonego i lubianego przez wszystkich wewnątrzprzedszkolnego programu "DUŻA BAJKA". Tematyka trzeciej edycji naszej akcji czytelniczej skupia się na legendach, podaniach, historiach opisujących początki państwa oraz polskich miast.

Serdecznie zapraszamy Rodziców, Rodzeństwo, Dziadków oraz wszystkich Przyjaciół Przedszkola do spotkania z nami! :-)

Biedronki

Tegoroczną edycję rozpoczęło spotkanie z p. Pikulską. Mama Oli odwiedziła nas w poniedziałkowe przedpołudnie, 25.09.2017 r. Z zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści o Lechu, Czechu i Rusie, a potem układaliśmy puzzle przedstawiające mapę Polski. Dziękujemy również za słodkie co-nieco ;-)

12.10.2017 r. w naszych przedszkolnych progach gościliśmy p. Pągowską. Mama Agaty przeczytała nam legendę o Warsie i Sawie, od których imion powstała nazwa stolicy Polski - Warszawa. Spotkanie zakończyło się miłym, słodkim akcentem :-)

W czwartkowy, listopadowy poranek - 02.11.2017 r. - spotkaliśmy się z p. Wróbel. Mama Stefana przybliżyła nam legendę o Bazyliszku - nie tylko jej treść, ale również możliwy wygląd tytułowego stworzenia. Bardzo dziękujemy za niesamowite przebranie i kolorowe upominki! :-)

Tydzień później - 09.11.2017 r. - odwiedziła nas Mama Antka. P. Siewierska przygotowała słodką legendę o toruńskich piernikach, a także o krakowskim Smoku Wawelskim. Zadbała również o to, żebyśmy podczas II śniadania mieli okazję spróbować pysznych, tytułowych wypieków, za które bardzo dziękujemy :-)

W kolejny czwartek - 16.11.2017 r. - gościliśmy w naszej sali p. Tokarskiego. Tym razem odwiedziny były podwójne - razem z Tatą Matyldy pojawiła się Jej młodsza siostrzyczka Gabrysia :-) Nasz Gość przygotował aż 3 legendy - o Maczudze Herkulesa, małej stópce Królowej Jadwigi i słynnych krakowskich gołębiach. Dziękujemy za spotkanie! :-)

Wtorkowe popołudnie - 21.11.2017 r. - spędziliśmy w towarzystwie Mamy Szymona. Pani Płuska przygotowała dla nas 2 legendy - o zbójniku Janosiku i o Smoku Wawelskim. Miłe spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem :-)

W ostatni dzień listopada - 30.11.2017 r. - "Biedronki" odwiedziła Mama Małgosi. Pani Komuńska przygotowała dla nas legendę o poznańskich koziołkach i warszawskiej syrence. Teraz już wiemy, jakie są symbole tych dwóch miast! Dziękujemy za ciekawe spotkanie :-)

07.12.2017 r. "Biedronki" gościły p. Żywickiego. Tata Zosi przygotował legendę o początkach państwa polskiego i... z uwagi na napięty grafik zabrakło czasu na kolejną opowieść. Na szczęście udało nam się spotkać następnego dnia i usłyszeć historię Popiela i jego żony Rzepichy oraz legendę o powstaniu Wisły. Dziękujemy za podwójne spotkanie! :-)

Pierwsze noworoczne spotkanie z "Dużą Bajką" odbyło się w czwartkowe przedpołudnie, 11.01.2018 r. Odwiedziła nas Mama Poli, która przygotowała legendy o poznańskich koziołkach. Obie opowiadały o tym samym symbolu stolicy Wielkopolski, jednak w zupełnie inny sposób. Dziękujemy Pani Szczepaniak za ciekawe spotkanie zakończone słodkim akcentem! :-)

Halo, halo – wracamy po dłuższej przerwie! :-) Naszym pierwszym Gościem w II semestrze była p. Durka, która odwiedziła nas w czwartkowe przedpołudnie, 22.03.2018 r. Mama Zuzi przygotowała bajki znane i lubiane, czyli opowieść o Jasiu i Małgosi oraz Dziewczynce z zapałkami. A pamiątką po spotkaniu są kolorowanki wręczone każdej „Biedronce”.

Bardzo miło rozpoczęliśmy kolejny tydzień w przedszkolu – 09.04.2018 r. odwiedziła nas Mama Antka. Pani Siewierska przeczytała nam piękną historię Białej Damy i legendę o wrocławskiej Kluskowej Bramie. Spotkanie zakończyło się słodkim akcentem :-)

W ostatni piątek przed długim majowym weekendem (27.04.2018 r.) odwiedziła nas dobrze znana Ciocia Marta Łacheta. Lena razem z Mamą wybrały dla nas  2 legendy: o Lechu, Czechu i Rusie oraz o szewczyku i Smoku Wawelskim. Po spotkaniu każda „Biedronka” otrzymała kolorowankę i słodkie co-nieco :-)

Pierwsze majowe spotkanie upłynęło nam pod znakiem mazurskiej legendy o pierścieniu orlicy. Pani Wróbel spotkała się z nami w poniedziałkowy poranek (07.05.2018 r.) i przybliżyła historię powstania Mikołajek. A na zakończenie poczęstowała wszystkich słodkościami i wręczyła kolorowanki :-)

Wśród naszych majowych Gości znalazła się również Pani Słomiana. Mama Mai odwiedziła nas w czwartek, 17.05.2018 r. i przygotowała legendę o Maczudze Herkulesa oraz warszawskiej Syrence. Bardzo dziękujemy za to spotkanie zakończone słodkim co-nieco :-)

W gorący, poniedziałkowy poranek (28.05.2018 r.) odwiedziła nas Pani Pikulska. Ola razem z Mamą wybrały legendy i krótkie opowiastki o Krakowie. Niezwykłe było to, że historyjki te pisane były wierszem - wszystko w nich pięknie się rymowało! Bardzo dziękujemy za spotkanie, słodki upominek i ciekawe kolorowanki przypominające nam usłyszane historie :-)

Kończy się maj, kończy się rok przedszkolny, kończą się również nasze spotkania z Rodzicami w ramach wewnątrzprzedszkolnego programu „Duża Bajka”. Ostatnim, wtorkowym (29.05.2018 r.) Gościem była p. Zdunik. Julka razem z Mamą wybrały dla nas opowieści o Szewczyku Dratewce i o Świteziance. A spotkanie zakończyło słodkie co-nieco :-)

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy w obecnym roku przedszkolnym czynnie włączyli się w propagowanie czytelnictwa oraz odkrywali razem z nami uroki Ojczyzny zawarte w legendach, zbiorach i opowiadaniach. Miło nam było gościć Państwa w naszych biedronkowych progach!

Biedronki