JASEŁKA I SPOTKANIE OPŁATKOWE

W środowe popołudnie Aula Wyższego Seminarium Duchownego wypełniała się dźwiękami kolęd, wierszami oraz życzeniami świątecznymi. Każda z grup przedszkolnych kilka dni wcześniej zaprosiła swoich rodziców, rodzeństwo oraz bliskich na świąteczny spektakl. Zaproszenie przyjęli także bp Józef Zawitkowski, ks. proboszcz Władysław Moczarski i ks. dr rektor WSD Piotr Kaczmarek.

Choć  na scenie pojawiały się anioły, pasterze, królowie zawsze w centrum był maleńki Jezus.To jest najważniejsze w jasełkach. Nie choinki, prezenty, bombki. Przedszkolakom udało sie to osiągnąć. W całym ich uroku osobistym, przejęciu, zaangażowaniu nie przyćmiły treści i wartości jakie niosą ze sobą jasełka.

Przedszkolaki z radością wystawiały jasełka, po których w swoich salach dzieły się opłatkiem z rodzicami, ciociami, siostrami i pracownikami placówki. Nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek.

DelfinkiStokrotkiSłoneczkaMotylkiBiedronki