ODPUST NASZEJ PATRONKI BŁOGOSŁAWIONEJ BOLESŁAWY LAMENT

28 stycznia 2024 r. w Kościele Świętego Ducha w Łowiczu odbył się Odpust Patronki Przedszkola, Błogosławionej Bolesławy Lament. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Adam Matysiak. Uroczystość poprzedziła VIII edycja Przeglądu Muzycznego pod patronatem biskupa łowickiego Andrzeja Franciszka Dziuby i pana burmistrza Krzysztofa Jana Kalińskiego, pt. „ Z miasta Łowicz pochodziła – dla Błogosławionej Bolesławy na łowicką nutę”. Przegląd rozpoczął się od występu Rodziców dzieci z naszego Przedszkola oraz naszych Przedszkolaków, po którym wystąpili zgłoszeni uczestnicy:

Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Popowie

Przedszkole nr 6 „Pod Świerkami” w Łowiczu

Przedszkole Niepubliczne Diecezji Łowickiej im. Świętej Rodziny w Skierniewicach

Przedszkole Niepubliczne Diecezji Łowickiej im. Bł. Bolesławy Lament w Łowiczu

Rodzina Państwa Uczciwków

Koncert dla Błogosławionej Bolesławy był pięknym wydarzeniem, jednoczącym placówki przedszkolne i lokalną społeczność wokół dzieł naszej Patronki. Koncertując dla Łowiczanki, wszystkie dzieci były zwycięzcami Przeglądu, jak podkreślił dający patronat Ks. Biskup: „Celem muzycznej rywalizacji podejmowanej przez dzieci w wieku przedszkolnym, było szerzenie wiedzy na temat życia i posługi bł. Bolesławy Lament oraz kultury regionu łowickiego”. 

Każdy Przedszkolak otrzymał nagrodę i dyplom, a placówki przedszkolne podziękowania za udział w Przeglądzie.

Niech zaangażowanie, trud i czas Rodziców oraz Pracowników, będzie nagrodzony Bożym błogosławieństwem przez wstawiennictwo naszej Bolesławy.

Wyrażamy także wdzięczność obecnym na Uroczystości Gościom: Panu Burmistrzowi naszego miasta, Ks. Adamowi, zaprzyjaźnionym Kapłanom i Siostrom oraz Ks. Proboszczowi Władysławowi, ze świętoduskimi Kapłanami, za zawsze otwarte drzwi i serca.

Odpustową pamiątką dla wszystkich, był wydany specjalnie na tę okoliczność kalendarz.

DelfinkiStokrotkiSłoneczkaMotylkiBiedronki