ODPUST PATRONKI PRZEDSZKOLA

"Kochana Bolesławo, piszę list do Ciebie..." Finałem rodzinnego międzyprzedszkolnego konkursu literacko - recytatorskiego, pt. "List do błogosławionej Bolesławy", rozpoczęły się uroczystości odpustowe, w niedzielę 26.01.2020 roku w kościele Świętego Ducha w Łowiczu. Zgłoszone, pięknie przedstawione i wyrecytowane prace, przybliżyły nam postać błogosławionej Bolesławy i dostarczyły wzruszeń, ukazując wspaniałe, osobiste treści zawarte w listach do błogosławionej Łowiczanki. Do konkursu zgłoszonych zostało pięć prac. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody, super dyplomy za udział w konkursie, wielkie brawa, gratulacje i podziękowania. O godzinie 12.00 Mszę Świętą odpustową odprawił ks. bp Józef Zawitkowski. W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście, dzieci wraz z rodzinami. Święto naszej Patronki zjednoczyło nas we wspólnym, radosnym przeżywaniu ważnych dla nas wartości, które zostawiła nam błogosławiona Bolesława.

26.01.2020 roku podczas uroczystości odpustowych bł. Bolesławy Lament odbył się finał rodzinnego Międzyprzedszkolnego Konkursu Literacko - Recytatorskiego "List do Błogosławionej Bolesławy". Do konkursu zostało zgłoszonych 5 listów, wykonanych przez dzieci z Punktu Przedszkolnego prz SP w Jamnie - Hannę Kolarę,  Przedszkola "Stokrotka w Łowiczu Amelię Kawulską, Przedszkola im. Świętych Aniołów Stróżów w Sochaczewie - Pawła Szymańskiego, Przedszkola "U Bolesi" w Łowiczu - Fabiana Kowalskiego oraz gościnnie przez uczennicę I kl. Pijarskiej SP - Antoninę Filipowicz.

Prace oceniało Jury w składzie:

1. s. dyrektor Elwira Jadwiga Kruszewska

2. ks. proboszcz Władysław Moczarski

3. s. Cyprana Wojdal

4. p. Ewa Tomczak

Ze względu na wysoki poziom zgłoszonych prac oraz bardzo ciekawą ich prezentację, wszyscy uczestnicy otrzymali super dyplomy za udział w konkursie, nagrody, gratulacje i podziękowania.

DelfinkiStokrotkiSłoneczkaMotylkiBiedronki