SOLIDARNI Z AUTYZMEM

" SOLIDARNI  Z  AUTYZMEM"

 

W dniu 2 kwietnia 2019 r. miało miejsce ważne wydarzenie a mianowicie ogólnopolska akcja pt. „Solidarni z Autyzmem”. Akcja ta ma na celu pokazanie i uświadomienie dzieciom oraz dorosłym jak ważna jest nasza społeczna akceptacja tego problemu i konieczność niesienia pomocy. Naszym obowiązkiem jako osób dorosłych i wychowawców jest kształtowanie u dzieci poczucia empatii i zrozumienia dla drugiego człowieka, który nie zawsze spełnia wszystkie oczekiwane i normy społeczne. Musimy więc nauczyć nasze dzieci, nasze młode pokolenia nie tylko brania od życia, ale również umiejętności dawania czegoś od siebie.

 

Przedszkolaki wzięły udział w tej akcji i zaświeciły się na niebiesko. To kolor, który jest symbolem solidarności z osobami z autyzmem. Z tej okazji wszystkie dzieci i ciocie ubrały się na niebiesko.

 

W tym dniu nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Autyzm to też życie.”, którego organizatorem jest Przedszkole Integracyjne nr 10 „Pod Świerkami” w Łowiczu.

Nasze przedszkole wzięło udział w konkursie i było reprezentowane przez:

Amelka Płuska grupa „Delfinki”
Maja Słomiana grupa „Biedronki”
Julia Bieńkowska grupa „Motylki”

Spotkanie było pouczające i miało na celu propagowanie wiedzy o autyzmie, kształtowania tolerancji, zrozumienia i empatii. Odbyły się warsztaty, w których ciocie i dzieci wzięły udział.

Nie jesteśmy zieloni w temacie autyzmu w kwietniu jesteśmy niebiescy.

StokrotkiSłoneczkaMotylkiBiedronkiDelfinki