UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU PRZEDSZKOLNEGO/MSZA ŚWIĘTA,KONKURS, PIKNIK/

„Czas to Miłość” - uczył błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia i nauczyciel najpiękniejszych wartości rodzinnych i patriotycznych naszych czasów.

W przepiękny sposób odczytały i zrozumiały to hasło Rodziny naszego Przedszkola, które zaproszone zostały do udziału w Rodzinnym Konkursie Plastycznym pod tym właśnie tytułem.

Do Konkursu przystąpiło 31 Rodzin, wraz z rodzicami 37 przedszkolaków. Prace konkursowe wystawione zostały w Kościele Świętego Ducha w Łowiczu. Wyniki konkursu ogłoszone były po uroczystej Mszy świętej, rozpoczynającej nowy rok przedszkolny.

Obecność Rodzin na Mszy świętej, niesiony w darach plecak, przybory szkolne i praca konkursowa, dziecięce śpiewy i wspólna modlitwa o błogosławieństwo, stały się symbolem czasu miłości dla nas wszystkich.

Msza święta zakończona została szczególnym błogosławieństwem 6-latków, wszystkich dzieci, rodzin oraz przedszkolnej kadry. Dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki z modlitwą do Anioła Stróża.

Po błogosławieństwie uroczyście wręczone zostały dyplomy i nagrody dla dzieci biorących udział w Konkursie Plastycznym.

Miejsce I zajęła Stefania z bratem Leonardo z gr. Delfinki i Motylki;

Miejsce II – Ksawery z gr. Stokrotki;

Miejsce III – Wojtuś z siostrzyczką Jagodą z gr. Biedronki.

Pozostali uczestnicy również otrzymali dyplomy i nagrody, brawa i podziękowania za zaangażowanie, wkład pracy, kreatywność i trafne, twórcze przedstawienie tematu prac.

Po ogłoszeniu wyników Konkursu, wszystkie Rodziny zaproszone zostały na Piknik Integracyjny, by czas radości spełniał się we wspólnych tańcach, śpiewach, zabawach, przytulaniu dzieci i rodziców.

Z wielką nadzieją patrzymy na rozpoczynający się rok przedszkolny. Wierzymy, że będzie czasem łaski, wzrastania, czasem miłości.

Link do galerii prac konkursowych:

Link do galerii - Msza Święta i Piknik: