WIGILIJNE SPOTKANIA

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nam wszystkim - oczywiście poza Mikołajem, choinką i prezentami - ze spotkaniami w gronie Rodziny. I choć ta "przedszkolna rodzina" jest zupełnie inna, to również chce świętować razem. Ostatni przedświąteczny tydzień upłynął "u Bolesi" pod znakiem takich właśnie spotkań.

19 grudnia 2016 r. /poniedziałek/ - DELFINKI

20 grudnia 2016 r. /wtorek/ - MOTYLKI oraz BIEDRONKI

21 grudnia 2016 r. /środa/ - SŁONECZKA I STOKROTKI

OPŁATKOWE SPOTKANIE W DELFINKACH :-)

Dzisiaj jest szczególny dzień w naszej grupie i całym w naszym Przedszkolu, a mianowicie otwieramy kilkudniowe spotkania opłatkowe dzieci, rodziców wraz z Siostrami i Nauczycielami.

Wydarzenie bardzo podniosłe dla wszystkich: dzieci-bo pięknie przygotowane, jak najszybciej chcą zaprezentować się z wierszem, piosenką i tańcem, nauczyciele –myślący „…aby wszystko poszło dobrze…”, a szczególnie ważne spotkanie jest dla rodziców, rodzeństwa oraz dziadków, którzy nierzadko starali się o wolne w pracy, aby być dzisiaj razem z nami.

Na spotkaniu obecna była również S. Dyrektor, która po występie skierowała do wszystkich życzenia świąteczne i dobre słowo.

Siostra Weronika po słowie przywitania przybyłych gości, zachęciła do wspólnego świętowania zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Pani Marta skierowała słowo życzeń do szczególnego naszego gościa przybyłego na zaproszenie z ramienia Organu Prowadzącego naszej Diecezji Łowickiej, a tym gościem był ks. Łukasz A.

Rodzice również skierowali życzliwe słowo życzeń z miłym załącznikiem do Sióstr i Nauczycieli.

Ks. Łukasz po przeczytaniu Słowa Bożego pobłogosławił opłatki i zaczęliśmy wspólne świętowanie, które trwało w przyjaznej atmosferze.

Dziękujemy s. Elwirze, Rodzicom i Delfinkom za takie chwile spotkań.

BÓG ZAPŁAĆ

s. Weronika i p. Marta

We wtorkowe popołudnie, 20.12.2016 r., "Biedronki" miały ogromną przyjemność gościć swoje Rodziny na Spotkaniu Wigilijnym. Gościem honorowym była Siostra Dyrektor Elwira Kruszewska oraz Ksiądz Proboszcz Władysław Moczarski. Przedszkolaki zaprezentowały Jasełka, po których na scenę wkroczyli Rodzice i w odświętnych, mikołajkowych strojach zaśpiewali kilka kolęd i pastorałek. Zwieńczeniem oficjalnej części naszego spotkania było odczytanie Słowa Bożego oraz błogosławieństwo opłatków. Zgodnie z tradycją dzieliliśmy się opłatkiem i kolędowaliśmy, a to wszystko w ciepłej i życzliwej atmosferze.

p. Agnieszka i p. Ewa